TANGALA ÇİFTLİĞİNE HOŞ GELDİNİZ

KURUMSAL

Tangala Peynirleri markasınin temelinde sürdürülebilirlik arzusu yatmaktadır. Bu bağlamda temel vizyonumuz ise Avrupa, Kafkasya ve Ortadoğu’dan esinlenen füzyon bir peynir geleneğini Türkiye coğrafyasında yerel, artizanal ve orta ölçekli bir işletme modeli ile sürdürmektir. İşletme modelini markanın temel prensiplerine bağlı olarak geliştirmeyi hedeflemekle birlikte, Ar-Ge departmanının, işletmenin kalbi niteliğinde olduğunun altını çizmek isteriz.

Avrupa’daki geleneksel peynir üretim yöntemlerinin 1960’larda labaratuvar ortamında geliştirilmesi sonucu ortaya çıkan kıtasal peynir kültürü şüphesizki teknolojinin gelenek ile mükemmel birlikteliğidir. Tangala Peynirleri markası üretim modelinde teknolojik yenilikleri geleneksel üretim modelleri ile harmanlayarak, marka prensipleri doğrultusunda geliştirmeler yapmaktadır.

Endüstriyel peynir üretim modellerinden hem besin değeri hem de kültürel zenginlik olarak farklılıklar gösteren işletmemizde, kaybolmaya yüz tutmuş olan yerel peynirciliği ve küçük çiftçi modelini destekliyoruz. Kalifiye ürünler ile yerel gıda politikaları geliştirmek ve genç çiftçilere yeni bir model sunarak motivasyon yaratmak iddasındayız. Bu çerçevede daha adil fiyatlarla en kaliteli ürünleri tüketici ile buluşturmaya devam etmek için çalışıyoruz.